از ما بپرسید

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است

آیا شما هم سوالی دارید؟

سوالات متداول از نمایندگی ایران خودرو زحمتکش

لطفا سؤالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، لطفا پرسش خود را به ما بگویید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

چگونه از وضعیت و شرایط گارانتی خودرو مطلع می گردیم؟

 شرایط گارنتی خودروها بر اساس محصول متفاوت می باشد ، لازم است ضمن مطالعه دفترچه راهنما و گارانتی خودرو ، در صورت وجود هر گونه ابهامی از مسئول تحویل نمایندگی سوال نماییم.

مدارک دریافتی هنگام دریافت خودرو شامل چه مواردی می باشد ؟

 سند خودرو ( فاکتور فروش ) ، بیمه نامه شخص ثالث ، ایکو کارت و کارت طلایی در صورت وجود.

مدارک دریافتی از طریق شرکت پست شامل چه مواردی می باشد ؟

 کارت خودرو، سند خودرو ( برگ سبز ) و کارت سوخت

آیا خودرو و پلاک بصورت مجزا دریافت می گردد؟

 خیر، کلیه خودروها با پلاک انتظامی تحویل می گردند.

چگونه می توان خودروی خودرو را بصورت حضوری دریافت نمود ؟

 مشتری محترم پس از دریافت پیامک با ورود به میز خدمت مشتریان می تواند درخواست خود را ثبت و در تاریخ و ساعت مورد نظر خود نسبت به دریافت خودروی به صورت حضوری اقدام نماید.

سایر سوالات

آیا امکان دریافت خودرو با وکالت نامه محضری میسر می باشد ؟

 تحویل خودرو با وکالت نامه محضری در سایت های تولیدی و مبادی تحویل ، بلامانع می باشد . نکته : مشتریانی که دارای وکالت محضری جهت دریافت خودرو می باشند و مقرر است خودروی خود را از پارکینگ آپکو دریافت نمایند ، لازم است قبل از مراجعه به پارکینگ آپکو نسبت به تهیه 2 نسخه کپی از وکالت نامه مذکور اقدام نمایند.

چه زمانی خودرو پلاک می شود؟

 در صورتی که مشخصات فردی و اطلاعات مرتبط با آدرس محل سکونت مشتری ( که هنگام ثبت نام در سیستم فروش ایران خودرو ثبت نموده است ) ، با اطلاعات موجود در سیستم پلیس راهور مغایرتی نداشته باشد، حداکثر ظرف مدت دو روز کاری پس از صدور فاکتور، خودرو پلاک می گردد.

نحوه تحویل پلاک به مشتریان چگونه است؟

 طبق دستورالعمل صادره از سوی پلیس راهور، پلاک خودروهای نو شماره برروی خودرو نصب و به مشتری تحویل می گردد.

برگه احراز سکونت چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟

 برگه احراز سکونت شامل کلیه مشخصات فردی و اطلاعات مرتبط با محل سکونت و همچنین اطلاعات مرتبط با پلاک های قبلی مشتری می باشد که می بایست ضمن به همراه داشتن شناسنامه ، کارت ملی و مدارک مربوط به محل سکونت (از قبیل سند یا قولنامه دارای کد رهگیری ، قبض آب ، گاز و یا برق که به نام مشتری می باشد) به نزدیکترین مرکز شماره گذاری محل سکونت مراجعه و جهت دریافت آن اقدام گردد ، لازم به ذکر است ارائه برگه احراز جهت تکمیل پرونده مشتری الزامی است.

عمده دلایل عدم شماره گذاری خودروها چیست؟

 1-مغایرت آدرس و کد پستی محل سکونت 2- مغایرت مشخصات فردی 3- عدم پرداخت خلافی سایر پلاک های مشتری ( برای مشتریان دارای بیش از یک پلاک ) 4- اتمام فیزیک پلاک شهر محل سکونت مشتری تا زمان تأمین توسط پلیس راهور 5- مشتری از اتباع خارجی باشد. 6- خودرو جدید و یا خودروهای قبلی مشتری در سیستم پلیس راهور دستور توقیف داشته باشد.

نحوه تخصیص پلاک خودروهای حقوقی چگونه است؟

 برای تخصیص پلاک خودروهای دارای مشتری حقوقی ، لازم است نماینده سازمان و ارگان مربوطه و یا کارگزار نمایندگی محل ثبت نام ، مدارک مورد نیاز را به واحد ناجا مستقر در ایران خودرو ارائه نماید .