بی ام و i4 کارآمدترین خودرو

براساس سیستم رتبه‌بندی E-Rating که به منظور کمک به خریداران خودروی الکتریکی ایجاد شده است، بی‌ام‌و i4 یکی از کارآمدترین خودروهای برقی موجود در بازار اعلام شد.

بی ام و i4 کارآمدترین خودرو


اگرچه تحویل بی‌ام‌و i4 به‌طور رسمی آغاز نشده است، کوپه چهاردر برقی آلمانی هم‌اکنون کنجکاوی زیادی را برانگیخته است.

به گزارش بی‌ام‌و‌بلاگ، با وجود در دسترس نبودن برای مشتریان، این خودروی الکتریکی قبلاً توسط نشریه‌ی بریتانیایی Electrifying.com، یکی از کارآمدترین خودروهای برقی معرفی شده است که علاقه‌مندان به محیط زیست می‌توانند خریداری کنند.

نشریه‌ی Electrifying یک سیستم رتبه‌بندی به نام E-Rating ایجاد کرد که به منظور کمک به خریداران در درک کارایی خودروی الکتریکی است.

الگوریتم E-Rating چند فاکتور مختلف از جمله میزان تبدیل انرژی الکتریکی به مسافت در جاده، سرعت شارژ مجدد باتری و آماده‌سازی مواردی مانند پمپ‌های حرارتی، بازیابی هوشمند انرژی ترمز و سیستم کنترل آب‌و‌هوا را در نظر می‌گیرد.

 

کنترل این موارد، همگی به کاهش مصرف برق در خودرو کمک می‌کنند.

راندمان خودروهای الکتریکی از A++ تا E درجه‌بندی می‌شود و بی‌ام‌و i4 و تسلا مدل ۳ بالاترین رتبه‌بندی A++ را در بریتانیا دریافت می‌کنند.

مرسدس بنز EQS، سیتروئن امی و e-C4 و سئات Mii از جمله ۱۳ خودرویی هستند که درجه‌ی A+ دریافت می‌کنند و ۱۴ خودروی دیگر درجه A دریافت می‌کنند.

شاسی‌بلندهای لوکس آئودی e-tron و مرسدس بنز EQC رتبه‌ی D را دریافت کردند.

بی ام و i4 کارآمدترین خودرو

 

نشریه‌ی Electrifying.com تفاوت هزینه را برای پوشش ۱۰،۰۰۰ مایل بین یک خودروی الکتریکی دارای رتبه A++ (بی‌ام‌و i4) و یک خودروی دارای درجه‌بندی E (مرسدس بنز EQV) تنها براساس مایل در هر کیلووات ساعت، ۵۸۰ پوند ارزیابی کرد.

 

با وجود این واقعیت که مرسدس بنز و بی‌ام‌و در کلاس یکسانی نیستند، تفاوت‌های درخورتوجهی بین خودروهای الکتریکی که رقبای مستقیم هستند، وجود دارد.

 

نمایندگی ایران خودرو زحمتکش 

 

به عنوان مثال، تسلا مدل Y (رتبه A+) ۱۷۶ پوند کمتر از ولوو XC40 ریچارج در ۱۰،۰۰۰ کیلومتر قیمت خواهد داشت.

 

علاوه بر این، رتبه‌بندی Electrifying زمان شارژ مجدد خودروی الکتریکی را نیز در نظر می‌گیرد.

info@ikco3106.com

خودروهایی که پیشرانه‌های با کارآمدی کمتری دارند، در نهایت زمان بیشتری به شارژر متصل می‌‌شوند، هم به دلیل قدرت شارژ کمتری که می‌توانند مصرف کنند و هم به این دلیل که صرفاً به انرژی بیشتری برای جابجایی نیاز دارند.

بی ام و i4 کارآمدترین خودرو

 

منبع: پدال

 

 

ما که هستیم؟

درباره نمایندگی ایران خودرو زحمتکش

نمایندگی ایران خودرو زحمتکش در سال ۷۶ افتتاح شد و پس از سال ها فعالیت توانست در سال ۹۷ بعنوان اولین و تنها نمایندگی در بین بیش از حدود ۴۰۰۰ نمایندگی شرکت‌های خودرو سازی و شرکت های واردکننده رتبه ممتاز در حوزه خدمات پس از فروش رو کسب کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *